Czy zabawki sterowane na pilota są dobrą opcją dla dzieci?

Czy zabawki sterowane na pilota są dobrą opcją dla dzieci?

Rynek obfituje w szereg multifunkcyjnych zdalnie sterowanych zabawek, dlatego stojąc przed koniecznością wyboru, trudno podjąć właściwą decyzję. Najpopularniejszymi pojazdami sterowanymi na pilota są samochody oraz latające helikoptery. Jak wybrać dobrze i sprawić, by radość zagościła na twarzy obdarowanego? Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?

Helikoptery zdalnie sterowane

Są dobrym rozwiązaniem dla dzieci będących pasjonatami lotnictwa. Oferta rynkowa obejmuje zarówno helikoptery dla młodszych, jak i dla starszych użytkowników. Te pojazdy powietrzne mają daleki zasięg lotu, bo dochodzący do 20 metrów. Są wytrzymałe, zazwyczaj wykonane z elementów plastikowych i metalowych, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia zewnętrzne. Łatwość obsługi oraz możliwość użytkowania w domu i na zewnątrz zwiększa atrakcyjność zabawek zdalnie sterowanych. Helikoptery są zasilane bateriami bądź akumulatorem. Dołączony do zestawu pilot pozwala dopasować działanie helikoptera do preferencji dziecka. Można nim także zmieniać ustawienia lotu w sposób zgodny z potrzebami użytkownika. Poza tym niektóre zabawki zdalnie sterowane cechuje:

-obecność wirników,

-wbudowany żyroskop, 

-obecność systemu stabilizacji GYRO,

-formowanie inteligencji przestrzennej użytkownika. 

Wbudowany żyroskop zapobiega obracaniu się zabawki wokół własnej osi, a system stabilizacji GYRO pozwala precyzyjnie sterować pojazdem. 

Zdalnie sterowane auta

Cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych i są przeznaczone dla miłośników podłogowych rajdów. Na rynku można spotkać auta z napędem na cztery koła i zasilane akumulatorowo bądź bateryjnie. Samochód zdalnie sterowany zwiększa swoją atrakcyjność dzięki możliwości poruszania się we wszystkich kierunkach, co zwiększa swobodę działania użytkownika, a wzmocniona konstrukcja chroni pojazd przed uszkodzeniami mechanicznymi i przedłuża jego żywotność nawet przy kiepskich warunkach atmosferycznych. Lepsze modele poradzą sobie na trawie, piasku, kałużach i nawet błotnistym podłożu, a poruszanie się po tych nawierzchniach nie pogorszy przyczepności pojazdu. Wysoka jakość wykonania i bezpieczne materiały sprawiają, że autka sterowane doskonale nadają się do zabawy zarówno dla dzieci, nastolatków, jak i dorosłych. Dostępność pilota i instrukcji obsługi umili czas korzystania z zabawki.